19 listopada 2021

Dzień Lekarza Seniora

Wieloletnie leczenie pacjentów, niesienie pomocy w różnych, często bardzo trudnych warunkach, silne przywiązanie do zawodu, który nie jest zwykłą pracą, lecz życiową rolą – wszystko to łączy gości przybyłych na uroczystość z okazji Dnia Lekarza Seniora. Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie po rocznej przerwie spowodowanej pandemią powróciła do obchodów tego święta.

Nie zabrakło wspomnień, wrażeń artystycznych oraz wzruszeń towarzyszących m.in. wręczeniu medali. Dzień Lekarza Seniora zorganizowaliśmy 15 listopada w Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Miejsce zobowiązywało i uczestnicy wsłuchali się w wiersze. Ale czystą poezją okazał się cały program artystyczny. Lekarzom seniorom umilił czas zespół Trio-Hit z wokalistką Patrycją Modlińską na czele. Podczas koncertu zabrzmiały niezapomniane przeboje minionych lat, m.in. „Dozwolone od lat 18” Czerwonych Gitar, „Róża i bez” z filmu „Jak rozpętałem II wojnę światową”, „Sen o Warszawie” Czesława Niemena.

Ważnym momentem obchodów było uhonorowanie zasłużonych medyków z wieloletnią praktyką zawodową. Wyróżnienia wręczał Krzysztof Madej, wiceprezes ORL w Warszawie.

Medal im. Jerzego Moskwy przyznano Reginie Antczak-Rutkowskiej. Lekarka nie mogła przybyć na uroczystość, ale odznaczenie „za sukcesy zawodowe i artystyczne oraz przekroczenie niedostępnej dla bardzo wielu granicy 100-lecia urodzin” odebrał w jej imieniu zięć – prof. Ryszard Romaniuk. Regina Antczak-Rutkowska jest dentystką, która wiele lat spędziła na placówce w Libii. Drzemie w niej również dusza artystki, wielokrotnie brała udział w plenerach malarskich, a jeden z jej obrazów podarowano Janowi Pawłowi II.

Druga wyróżniona przez izbę seniorka to Wiktoria Mikulska. Lekarka laryngolog otrzymała dyplom uznania „za całokształt działalności artystycznej, z podziękowaniem za liczne nagrody w malarstwie na poziomie ogólnopolskim”.

Lekarzom seniorom wręczono upominki, przygotowany został także poczęstunek.

Organizatorem spotkania była Komisja ds. Kultury Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, wzięło w nim udział 56 osób. Wszystkie w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie