27 lutego 2022

Lekarski budżet partycypacyjny – głosowanie do 20 marca

Ruszyło głosowanie w ramach Lekarskiego budżetu partycypacyjnego, które potrwa do 20 marca. Każdy członek OIL w Warszawie może oddać jeden głos na jeden projekt. Poniżej publikujemy listę i formularz głosowania.

Całość przedsięwzięcia nadzoruje komisja, która rozpatrzyła zgłoszenia m.in. pod kątem spełnienia warunków formalnych i realności wykonania. Po głosowaniu komisja przedstawi zwycięskie projekty Okręgowej Radzie Lekarskiej w Warszawie do zatwierdzenia ich finansowania.

Komisja ds. Lekarskiego Budżetu Partycypacyjnego OIL w Warszawie pozytywnie rozpatrzyła 7 z 15 złożonych projektów. Pozytywnie zweryfikowane projekty trafiły na niniejszą listę do głosowania. 2 z 15 projektów nie zostały rozpatrzone z uwagi na przekroczenie terminu złożenia wniosków z wymaganymi załącznikami. Nie we wszystkich przypadkach odrzucenie wniosku oznacza całkowity brak możliwości realizacji pomysłu. Decyzją prezesa ORL w Warszawie część propozycji, które nie zostały przez komisję dopuszczone do głosowania w ramach budżetu partycypacyjnego, może być wsparta przez OIL w Warszawie w okrojonym lub zmodyfikowanym zakresie, zgodnie z możliwościami i narzędziami, którymi dysponuje izba.

GŁOSOWANIE ZAMKNIĘTE

Opisy projektów poddanych pod głosowanie:

  • Kurs symulacji położniczych „Algorytm postępowania w nagłych sytuacjach położniczych”.

Organizacja trzech kursów, w których łącznie będzie mogło wziąć udział 36 lekarzy, którzy są w trakcie specjalizacji lub uzyskali już specjalizację z położnictwa i ginekologii. Projekt zakłada, że zajęcia odbywać się będą w soboty, raz w miesiącu, m.in. w Sali Porodowej Wysokiej Wierności z zaawansowanym symulatorem porodowym w Centrum Symulacji Położniczych UCZKiN WUM „Bezpieczny poród”.

  • Diagnostyka różnicowa niewydolności oddechowej – podstawy ultrasonografii płuc w wymiarze praktycznym.

Przeprowadzenie cyklu 15 szkoleń dla lekarzy zainteresowanych diagnostyką ultrasonograficzną płuc w myśl filozofii point of care. W każdej sesji może uczestniczyć 20 osób, łącznie przeszkolonych zostanie 300. Szkolenia przeznaczone dla lekarzy stażystów, rezydentów i specjalistów różnych specjalizacji. Uczestnik nabędzie umiejętność rozpoznania: płynu w jamach opłucnowych, niedodmy, odmy opłucnowej, konsolidacji tkanki płucnej. Planowane miejsce szkolenia to Centrum Szkoleniowe Ultrasonografii USG Trener w Warszawie.

  • Kurs podstaw USG u dzieci dla lekarzy specjalizujących się w pediatrii i gastroenterologii dziecięcej w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM.

Zajęcia skoncentrowane będą na nauce teoretycznych i praktycznych podstaw USG w pediatrii, ze szczególnym uwzględnieniem obrazowania jamy brzusznej. Przeznaczone są dla lekarzy zatrudnionych w DSK, zorganizowane będą w tej placówce, w Sali Wykładowej Kliniki Gastroenterologii.

  • Warsztaty WenDo w OIL.

WenDo to metoda przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, która według jej propagatorów uczy, jak chronić własne granice i nie odczuwać bezradności czy bezbronności wobec agresora oraz jak bronić się fizycznie przed atakiem. Projekt zakłada organizację w siedzibie OIL w Warszawie dwóch 6-godzinnych zajęć dla dwóch grup 14-osobowych. Udział mogą wziąć członkinie personelu bezpośrednio pracującego z pacjentami – w pierwszej kolejności lekarki, a w przypadku wolnych miejsc – również pielęgniarki, psycholożki, asystentki zdrowienia.

  • Wsparcie psychologiczne dla środowiska lekarskiego, ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska wypalenia zawodowego oraz obciążenia psychicznego z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2.

W ramach projektu zostaną zorganizowane dla lekarzy nieodpłatne dyżury interwencyjne z psychologami. Zadanie będzie realizowane online. Pomysł zakłada nieograniczoną liczbę miejsc. Przewidziane są dyżury psychologów trzy razy w tygodniu.

  • „Orkiestra Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie” – integracja przez muzykę.

Stworzenie zespołu instrumentalnego składającego się z lekarzy – absolwentów szkół muzycznych, którzy raz w tygodniu spotykaliby się w siedzibie OIL w Warszawie w celu wspólnego przygotowania koncertów. Adresatami projektu są dwie grupy: członkowie OIL, którzy grają na instrumentach orkiestrowych, oraz medyczne środowisko warszawskie – ci, którzy wprawdzie sami nie grają na instrumentach, ale lubią muzykę i tworzyliby publiczność.

  • Dofinansowanie szczepień ochronnych dla członków OIL w Warszawie przeciwko WZW A, HPV, meningokokom, pneumokokom i innych szczepień zalecanych dorosłym.

Projekt ma być receptą na brak programu szczepień ochronnych dla osób dorosłych w Polsce i brak systemu ich refundacji. Adresatami projektu są wszyscy członkowie OIL w Warszawie świadomi zagrożeń epidemicznych, którzy decydują się na odpłatne szczepienia ochronne.

Regulamin Lekarskiego Budżetu Partycypacyjnego OIL w Warszawie znajdą Państwo poniżej. W razie pytań prosimy o kontakt.

Tagi:

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie