25 lutego 2022

Konferencja naukowa PTS i OIL – relacja

W lutym lekarze i lekarze dentyści z OIL w Warszawie uczestniczyli w konferencji szkoleniowej współtworzonej przez Komisję ds. Lekarzy Dentystów ORL oraz Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Kontynuujemy cykl, który w zeszłym roku cieszył się ogromnym powodzeniem. Podczas dzisiejszego spotkania zaprezentowaliśmy cztery wykłady. Staraliśmy się, żeby były interesujące, interdyscyplinarne, wielotematyczne, tak by każdy z lekarzy dentystów odnalazł w nich swój obszar zainteresowania – powiedziała prof. dr hab. n. med. Agnieszka Mielczarek, prezes Oddziału Warszawskiego PTS i prodziekan ds. kształcenia Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego oraz kierownik Zakładu Stomatologii Zachowawczej WUM.

Wykłady na temat postępowania ortodontycznego u pacjentów po urazach zębów, obliteracji kanałów korzeniowych w kontekście leczenia kanałowego, aktualnych trendów w endodoncji i zmian w jamie ustnej po przebyciu infekcji SARS-CoV-2 wygłosili jedni z najlepszych ekspertów w Polsce w swoich dziedzinach: dr hab. n. med. Ewa Czochrowska, lek. dent. Magdalena Sobecka-Frankiewicz, dr n. med. Łukasz Suchodolski i dr n. med. Barbara Rafałowicz.

Prof. Mielczarek zapowiedziała również nadchodzące wydarzenie organizowane we współpracy z Komisją ds. Lekarzy Dentystów ORL: – Najbliższa konferencja odbędzie się już 19 marca, w przededniu Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej, któremu wówczas poświęcimy najwięcej uwagi. Pozostając przy wspominaniu ważnych dat, należy zaznaczyć, że w tym roku swoje dziesięciolecie obchodzi Wydział Lekarsko-Stomatologiczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Z tej okazji razem z Okręgową Izbą Lekarską organizujemy kolejną Międzynarodową Konferencję Zachód – Wschód, w której weźmie udział wielu zagranicznych wykładowców, prezentujących interdyscyplinarne spojrzenie na problemy stomatologiczne.

Już teraz zapraszamy na konferencję poświęconą Światowemu Dniowi Zdrowia Jamy Ustnej oraz na kolejne wydarzenia organizowane przez Komisję ds. Lekarzy Dentystów, o których będziemy na bieżąco informować.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie