16 marca 2022

Webinar: Zatrudnianie personelu medycznego z Ukrainy – co koniecznie trzeba wiedzieć

W programie:

  • Jaki jest stan prawny zatrudnienia osób z Ukrainy?
  • Jakie pułapki czekają na ukraiński personel?
  • Co może zaskoczyć właścicieli polskich placówek?
  • Jak zabezpieczyć się przed roszczeniami pacjentów?
  • Co z nostryfikacją dyplomów?
  • Jakie warunki musi spełniać personel pomocniczy?

Wojna za wschodnią granicą spowodowała napływ do Polski obywateli z Ukrainy. Szacuje się, że nasz kraj przyjmie ok. 5 mln uchodźców. Możemy wykorzystać potencjał osób, które mają wykształcenie medyczne, dając im pracę w gabinetach lekarskich. Jak to zrobić zgodnie z polskim i unijnym prawem?

Nasz rząd co chwilę wydaje nowe rozporządzenia, aby opanować bezład prawny po pojawieniu się w Polsce uchodźców ze wschodu. Zawiłości prawne są dość duże, bo nie byliśmy przygotowani na taką sytuację, ponadto funkcjonujemy w strukturach Unii Europejskiej, więc nasze regulacje muszą być spójne z prawem UE. Jeśli coś można w Polsce, to samo powinno być możliwe również w Belgii, czy Portugalii.

Dlatego w przyszły poniedziałek (21 marca 2022 r g. 18.00) pani adwokat Ewa Mazur-Pawłowska, poprowadzi webinar pt. Zatrudnianie personelu medycznego z Ukrainy – co koniecznie trzeba wiedzieć – lekarz, asysta, higienistka, rejestratorka, pielęgniarka, położna, fizjoterapeuta. Odpowie na pytania, w jaki sposób możemy skorzystać z umiejętności osób z Ukrainy w naszych gabinetach, poruszając się w granicach naszego prawa. Co wolno właścicielowi gabinetu, a co jest prawnie zakazane. Na jakie przeszkody możemy się natknąć? Co z nostryfikacją dyplomów?

Adwokat Ewa Mazur-Pawłowska, autorka wielu książek z zakresu prawa medycznego, przedstawi najnowsze zapisy prawne i podpowie co można zrobić, a co nie.

Szkolenie obejmuje zatrudnianie osób reprezentujących wszystkie zawody medyczne, nie tylko lekarzy ale też: asystentek, higienistek, rejestratorek, pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów itp.

Informacje i zapisy: SzkołaStomatologii.pl

 

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie