9 lipca 2022

II Lekarski spływ kajakowy – relacja

Stolica z innej perspektywy, przygoda, ale przede wszystkim zdrowa aktywność fizyczna. Lekarze naszej izby wzięli dziś udział w spływie kajakowym po Wiśle. Wydarzenie zorganizowała Komisja ds. Sportu Okręgowej Rady Lekarskiej.

Trasa – podobnie jak w ubiegłym roku – miała swój początek przy Plaży Romantycznej na warszawskim Wawrze. Uczestnicy najpierw zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa. Później ruszyli na jedenastokilometrowy spływ. Szlak pozwolił podziwiać Warszawę od innej, nieznanej dla wielu strony.

Po dopłynięciu na metę – druga część programu. Dołączyli kolejni uczestnicy, w tym dzieci. Nie zabrakło grilla i nowych atrakcji. Popularnością cieszył się rejs motorówką wzdłuż bulwarów wiślanych (spod Mostu Łazienkowskiego przed Zamek Królewski), z przystankiem na wyspie pod jednym z filarów Mostu Poniatowskiego.

Wszystkich lekarzy z naszej izby zachęcamy do zgłaszania propozycji wydarzeń. W tym roku za nami cieszące się dużym zainteresowaniem przedsięwzięcia organizowane przez Komisję ds. Sportu ORL, takie jak dwie edycje Kursu samoobrony dla lekarzy, III Lekarski Rajd Rowerowy oraz współorganizowane wraz z delegaturą ORL w Radomiu VIII Mistrzostwa Lekarzy w Półmaratonie. To nie wszystko. Już teraz zapraszamy lekarzy naszej izby do wzięcia udziału we wrześniowych turnusach Lekarskiego obozu kitesurfingowego na Półwyspie Helskim. Więcej informacji znajdą Państwo w wakacyjnym numerze miesięcznika „Puls”, na stronie internetowej izby, a także wkrótce w naszych mediach społecznościowych.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie