30 listopada 2022

9. Zjazd Lekarzy Dentystów

Wydawnictwo SPS Media zaprasza na 9. Zjazd Lekarzy Dentystów, który odbędzie się w dniach 10-11 grudnia 2022 r. w Hotelu Lord w Warszawie. W ramach Zjazdu przygotowano kilka niezależnych od siebie sesji wykładowych i warsztatowych, a także całodniowe szkolenie dla stomatologów z zakresu ratownictwa medycznego oraz prawa medycznego.

Uwaga: Dla członków OIL Warszawa organizatorzy przewidzieli 10 proc. zniżki.  Prosimy o wpisanie informacji: „Członek OIL Warszawa, korzystam ze zniżki”, w miejscu na uwagi podczas wypełniania formularza zgłoszenia na stronie www.9zld.pl.

Intencją organizatorów jest zorganizowanie równolegle kilku szkoleń, tak aby lekarze mieli duży wybór. Niektóre wykłady będą transmitowane on-line. Istnieje możliwość wykupienia dostępu do nagrania. Szczegółowy plan szkoleń znajduje się na podanej wyżej stronie internetowej.

Dzień pierwszy

Pierwszego dnia, w sobotę 10 grudnia, zapraszamy na cztery różne wykłady. Jak zwykle dużym zainteresowaniem ciszy się szkolenie z zakresu ratownictwa medycznego dla stomatologów. Poprowadzi je anestezjolog Adam M. Pietrzak wraz z psychologiem mgr Kingą J. Karczewską oraz zespołem ratowników medycznych, którzy poprowadzą zajęcia praktyczne. Na drugiej sali prawnik Ewa Mazur-Pawłowska poprowadzi szkolenie pt. „Odpowiedzialność cywilna, dyscyplinarna za powikłania i błędy medyczne w stomatologii”. Trzeci wykład tego dnia na kolejnej sali poprowadzi dr n. med. Halina Ey-Chmielewska. Będzie to wykład pt. „Uzupełnienia stałe w leczeniu protetycznym”. Czwarte szkolenie nosi tytuł „Rentgenodiagnostyka w praktyce dla lekarzy stomatologów, czyli jak prawidłowo wykonać zdjęcie RTG i jak prawidłowo je odczytać”. Wykładowcą będzie dr n. med. Anna Michalska. To szkolenie przewidziane jest na 2 dni. W sumie trwać będzie ono 16 godz., a lekarze otrzymają nie tylko 16 punktów edukacyjnych, ale również 16 pkt. szkoleniowych RTG. Przypominamy, że każdy lekarz używający aparatów RTG musi w ciągu 5 lat uzyskać 20 punktów szkoleniowych z zakresu ochrony radiologicznej pacjenta

Dzień drugi

Drugiego dnia, w niedzielę 11 grudnia, zapraszamy oczywiście na kontynuację szkolenia RTG. Tematem przewodnim na sali głównej będzie endodoncja. Całodniową sesję endodontyczną poprowadzi prof. dr hab. Halina Pawlicka, a do udziału w niej zaprosiła: dr n. med. Katarzynę Fabjańską i dr n. med. Katarzynę Olczak. Na sali obok odbędzie się szkolenie z zakresu medycyny estetycznej dla lekarzy stomatologów. Szkolenie nosi tytuł „Preparaty krótko- i długodystansowe. Biostymulatory tkankowe – przegląd możliwości zastosowań”. Uzupełnieniem tematycznym drugiego dnia będą dwa całodzienne warsztaty. Pierwszy poprowadzi dr n. med. Michał Paulo, będzie to warsztat pt. Estetyczno-funkcjonalna odbudowa zębów bocznych, a drugi poprowadzi lek. dent. Krzysztof Adamowicz. Będzie on dotyczył rejestracji CR (relacji centralnej) uproszczoną metodą neuromięśniową u pacjentów z dysfunkcją układu żucia, w celu wykonania aparatu neuromięśniowego noszonego w nocy.

Organizatorzy spodziewają się, że tak bogaty program zachęci wielu uczestników do przyjazdu. Co roku, nie licząc czasu pandemii, w Zjazdach Lekarzy Dentystów uczestniczyło ok. 250 osób.

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie oraz Komisja ds. Lekarzy Dentystów Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie są patronami wydarzenia.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie