8 grudnia 2022

UserKon, czyli spotkanie konsultacyjne z użytkownikami systemów informatycznych wykorzystywanych w ochronie zdrowia

Zespół ds. e-zdrowia Naczelnej Izby Lekarskiej oraz Centrum e-Zdrowia zapraszają na UserKon – spotkanie konsultacyjne z użytkownikami systemów informatycznych wykorzystywanych w ochronie zdrowia.

Wydarzenie zaplanowane na 25 stycznia 2023 r. o godz. 10:00 w siedzibie NIL przy ul. Sobieskiego 110 w Warszawie będzie miało charakter otwarty – jest kierowane do wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów, którzy na co dzień korzystają z narzędzi takich jak System Informacji Medycznej, System Monitorowania Kształcenia, Rejestr Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą, gabinet.gov.pl, itp.

– Celem spotkania jest wymiana doświadczeń i pomysłów rozwiązań na upraktycznienie współpracy między dostawcami a użytkownikami ww. systemów, w tym wskazanie, które z nich wymagają uaktualnienia, aby realnie odpowiadały teraźniejszym i przyszłym potrzebom polskich lekarzy i lekarzy dentystów – wskazuje przewodniczący Zespołu ds. e-zdrowia NIL Michał Gontkiewicz.

W dyskusji ma zostać także poruszona propozycja Komisji Europejskiej dotycząca wprowadzenia Patient Summary, czyli dokumentu medycznego zawierającego podstawowe dane zdrowotne pacjenta, do którego w sytuacjach zagrożenia życia mieliby mieć dostęp medycy krajów UE (niezależnie z jakiego kraju pochodzi pacjent).

Zarejestruj się:

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie