31 sierpnia 2023

Kurs samoobrony dla lekarzy – ruszają zapisy na IV edycję!

Jak zachować się w gabinecie i innych miejscach w trakcie ataku? – to przewodni temat kursu samoobrony, jaki dla lekarzy od 3 lat organizuje Komisja ds. Sportu ORL w Warszawie. Inicjatywa jest feedbackiem izby na głosy lekarzy, którzy w swojej praktyce spotykali się z różnym przejawem agresji i hejtu. Przed nami kolejna – czwarty cykl szkoleń, które od samego początku cieszą się ogromnym zainteresowaniem środowiska lekarskiego.

 

Samoobrona – rady i profesjonalne instrukcje w sytuacji zagrożenia

Samoobrona to nie tylko system technik, który pozwala skutecznie się bronić przed napastnikiem w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. To również bardzo praktyczna wiedza na temat możliwości własnego ciała i umysłu. W wielu przypadkach, kiedy emocje związane z napaścią biorą górę i pod wpływem stresu działa się nieskutecznie, samoobrona uczy samokontroli. Opanowanie strachu, pewność siebie, a przede wszystkim świadomość, że możemy poradzić sobie z opresją, to cenna wiedza, jakiej dostarcza kurs samoobrony. Taki trening uczy jak przeciwdziałać walce wręcz oraz czym skutecznie zniechęcić napastnika, uciec i wezwać pomoc.

Czego dowiesz się na kursie samoobrony?

  • poznasz rodzaje agresji i różne formy ataku fizycznego,
  • weźmiesz udział w symulowanych starciach i nauczysz się jak reagować na agresję, np. pacjenta podczas napaści w gabinecie lekarskim,
  • sprawdzisz swoje granice i siłę.

Dzięki temu, że poznasz lepiej siebie i swoje ciało, zyskasz większą pewność siebie. Wszystko pod okiem profesjonalnego trenera. Borys Czyhin – były funkcjonariusz sił specjalnych, instruktor bojowych systemów walki wręcz oraz specjalista ds. bezpieczeństwa poprowadzi jesienny cykl ośmiu treningów.

Kurs samoobrony dla lekarzy w OIL w Warszawie 

Treningi odbywać się będą w każdy poniedziałek  od 18 września do 6 listopada br. o godz. 19.00 na hali sportowej Zespołu Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego przy ul. Chłodnej 36/46 w Warszawie. Zajęcia przewidziano dla 25 osób. Zapisy prowadzone są przez formularz na stronie Komisji ds. Sportu i obejmują uczestnictwo we wszystkich spotkaniach.

Zapraszamy!

 

 Informujemy, że pula miejsc została wyczerpana. Będziemy informować o kolejnych edycjach!

 

 

Tagi: ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie