26 sierpnia 2015

Prezydium apeluje o lepszą opiekę onkologiczną i dyskutuje nad odznaczeniem „Mentor”

O poprawę dostępu pacjentów do diagnostyki i leczenia onkologicznego zaapelowało 26 sierpnia br. Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej. Ponadto postanowiło, że przedstawi ORL uchwałę w sprawie nadawania z inicjatywy młodych lekarzy tytułu „Mentora” ich starszym kolegom szczególnie zaangażowanym w szkolenie.

Prezydium apeluje, by na Mazowszu skuteczniej wykorzystywać istniejącą bazę diagnostyczną i leczniczą w zakresie diagnostyki i terapii nowotworów. Przypomina, że na nowotwory w tym regionie zapada co roku około 36 tys. osób, a kolejki na konieczne świadczenia dla nich są wciąż zbyt długie. Tymczasem na terenie województwa działają ośrodki onkologiczne, które bezskutecznie starają się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Inicjatywę nowego wyróżnienia nadawanego przez Okręgową Izbę Lekarską zgłosiła Komisja ds. Młodych Lekarzy. Chce proponować ORL kandydatów do odznaczenia „Mentor”. Mieliby to być lekarze, którzy szczególnie angażują się w szkolenie młodych kolegów.

– Osoby zaangażowane w szkolenie nie otrzymują specjalnie wysokich gratyfikacji. Chcielibyśmy tych wyróżniających się szczególnym zaangażowaniem w szkolenie w jakiś sposób okazać wdzięczność – tłumaczył Łukasz Jankowski z Komisji ds. Młodych Lekarzy. Sprawą zajmie się wkrótce Okręgowa Rada Lekarska.

jw

Tagi: , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie