1 października 2023

„Bezpieczne wykonywanie zawodu”- nowy cykl szkoleń

„Bezpieczne wykonywanie zawodu” to nowy cykl szkoleń Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. . Zarówno ich tematyka jak i forma uwzględnia wyniki trwającej w naszej izbie . To pierwsza tego typu inicjatywa, która ma za zadanie zapewnić lekarzom kompleksowe wsparcie w związku z wykonywaną pracą z uwzględnieniem zakresu prawnego, merytorycznego oraz umiejętności miękkich. Do inicjatywy zapoczątkowanej przez OIL w Warszawie przyłączyły się również Bydgoska Izba Lekarska oraz Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie, których członkowie również będą mogli uczestniczyć w szkoleniach.

 

Jednym z kluczowych elementów naszego przedsięwzięcia jest pomoc lekarzom w funkcjonowaniu zawodowym w rzeczywistości polskiej ochrony zdrowia. Dlatego na liście szkoleń znalazły się zagadnienia zarówno z zakresu zagadnień prawnych jak i psychologicznych, epidemiologicznych, podatkowych i technicznych dotyczących pracy lekarza. Wszystkie spotkania są bezpłatne i będą odbywać się co czwartek o godzinie 19:00 online.

Więcej informacji o cyklu 

 

Najbliższe szkolenia:

  • Opieka farmaceutyczna – współpraca farmaceuty, lekarza i innych zawodów medycznych (5.10)
  • Kontrola orzekania o czasowej niezdolności do pracy. Kontrola ZUS-ZLA (12.10)
  • Świadoma zgoda pacjenta. (19.10)
  • Lekarz w postępowaniu karnym. (26.10)

Przy zapisie na każde spotkanie uruchomimy możliwość dodania pytań , komentarzy i szczegółowych zagadnień, które mogą być poruszone podczas webinaru. Informacje te zostaną przekazane do wykładowców przed szkoleniem, aby dopracować jego treść do potrzeb uczestników. Również podczas samych spotkań będzie możliwość zadawania pytań.

Co wyróżnia Pakiet szkoleniowy „Bezpieczne wykonywanie zawodu”?

Istnieją dwie podstawowe kwestie, które odróżniają ten cykl szkoleń od pozostałych. Po pierwsze nasz pakiet zbudowaliśmy od podstaw z uwzględnieniem potrzeb członków OIL w Warszawie, które przekazali nam wypełniając Ankietę potrzeb szkoleniowych. Po drugie zaproponowane przez nas szkolenia nadal będą ewoluować i dostosowywać się do odbiorców poprzez możliwość określenia swoich oczekiwań, a później także oceny poszczególnych webinarów. To narzędzia, które przekazujemy do rąk lekarzy oraz lekarzy dentystów. Dzięki temu sami mogą wziąć udział  w projektowaniu ostatecznego kształtu szkolenia – komentuje Piotr Pawliszak, prezes ORL w Warszawie.

 

Chcesz mieć wpływ na ofertę szkoleń Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie?

Wypełnij naszą ankietę 

 

O czym warto pamiętać, biorąc udział w szkoleniach?

Nas lekarzy dotyczy obowiązek doskonalenia zawodowego, to ważne abyśmy korzystali w tym kontekście także ze wsparcia Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie– zwłaszcza z kursów organizowanych przez nasz Ośrodek Doskonalenia Zawodowego oraz z Programu refundacji. Raz na dwa lata każdy lekarz może skorzystać właśnie z refundacji kosztów szkoleń, zakupu podręczników lub innych materiałów edukacyjnych związanych z doskonaleniem zawodowym do łącznej kwoty 1000 zł. Refundacji podlegają także studia podyplomowe na kierunkach związanych z ochroną zdrowia oraz publikacje naukowe znajdujące się na liście MEiN – zachęca Olga Rostkowska, wiceprezes ORL w Warszawie

Program refundacji szkoleń – sprawdź szczegóły i skorzystaj!

 

Współorganizatorami szkoleń z cyklu „Bezpieczne wykonywanie zawodu” są  Bydgoska Izba Lekarska oraz Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie