9 października 2023

Kick off Meeting. “Witajcie w rodzinie!”

Tymi słowami zwrócił się do lekarzy stażystów prezes ORL w Warszawie Piotr Pawliszak podczas swojego wystąpienia, inaugurując kolejne spotkanie wyjazdowe Kick off Meeting. Impreza miała miejsce w ostatni weekend w hotelu w Jachrance, 7-8 października i zgromadziła ponad 150 uczestników. 

Integracja środowiska młodych lekarzy to cykliczne wydarzenie, jakie Okręgowa Izba Lekarska organizuje od 2019 r. Dla stażystów to szczególna okazja do tego, aby bliżej poznać samorząd, dla przedstawicieli władz OIL i pracowników izby z kolei, cenna możliwość, aby dowiedzieć się, jakie oczekiwania wobec samorządu mają młodzi lekarze. 

Jeśli coś jest, co możemy dla Was zrobić, czy to w kwestiach Prawa Wykonywania Zawodu lub szkoleń, przychodźcie do nas i komunikujcie swoje potrzeby – jesteśmy tu dla Was. To jest nasza struktura, nasza rodzina i my tworzymy ją razem – mówiła w powitaniu wiceprezes ORL w Warszawie Olga Rostkowska. 

20 prelegentów, 16 wykładów, 2 warsztaty i debata

Przez ostatnie dwa dni samorząd był do dyspozycji lekarzy stażystów. Formuła spotkań od początku dąży do tego, aby przekazać kompleksową wiedzę na temat możliwości, jakie daje branża medyczna. Stąd bogaty program i prelekcje poświęcone biznesowej stronie medycyny, pracy w startupach oraz prawnym aspektom prowadzenia działalności gospodarczej przez lekarzy. Dużą aktywnością uczestników cieszyły się także wykłady o pracy lekarza w POZ, na SOR i na NiŚOZ. 

Tegoroczny Kick off Meeting niewątpliwie uatrakcyjniła debata o wadach i zaletach zabiegowych i niezabiegowych dziedzin medycyny z udziałem specjalistów chirurgii i interny. Stażyści mogli ponadto wziąć udział w warsztatach z USG jamy brzusznej, a dzięki wsparciu Komisji ds. Stażu Podyplomowego, dowiedzieć się jak poprawnie rozliczyć kartę stażu. Wśród prelegentów i ekspertów byli obecni lekarze, prawnicy, przedstawiciele samorządu OIL w Warszawie i pracownicy izby. 

Obszerna relacja z październikowego Kick off Meeting już wkrótce, w najnowszym wydaniu miesięcznika Puls. 

 

Więcej o Kick off Meeting

 

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie