16 października 2023

Dentystyczny przegląd prasy

Poważnymi problemami, z którymi muszą mierzyć się medycy, szczególnie studenci, są te natury psychicznej. Najnowsze badania opisują, że ponad 30% medyków w Polsce cierpi tego rodzaju zaburzenia. Wobec tych danych został uruchomiony program darmowej pomocy psychologicznej. Na stronie https://psychologdlamedyka.pl/ dostępne jest więcej informacji. Zapisy prowadzone są do 30 listopada tego roku.

— Więcej w infodent24.pl: Trwa program wsparcia psychologicznego dla kadry medycznej

 

Z ciekawych doniesień dotyczących NFZ warto przytoczyć te dotyczące wyceny świadczeń. Najnowsze dane wydają się wyjątkowo ciekawe w konfrontacji z informacjami, jakie podaliśmy podczas poprzednich wydań Przeglądu Prasy. Proste Tabele udostępnione wcześniej, a teraz przepuszczone przez filtry rzeczywistości, zaskakują. Okazuje się, że na procedury z zakresu chirurgii stomatologicznej i periodontologii NFZ przeznaczał ponad 400 zł na wizytę pacjenta. Na najkosztowniejsze procedury NFZ wydał ponad 4000 zł.

— Więcej w infodent24.pl: Ile NFZ płaci za świadczenia? Niektóre dane zadziwiają

 

W prasie czytamy o stanowczym stanowisku Ministerstwa Zdrowia dotyczącym zabiegów medycyny estetycznej. Powinny one być wykonywane w warunkach sanitarnych, a takimi nie są gabinety kosmetyczne. Dalej dowiadujemy się o zagrożeniach tych zbiegów i o wszystkich zbiegach przeznaczonych wyłącznie dla lekarzy.

— Więcej w infodent24.pl: Gabinety kosmetyczne to nie miejsce na zabiegi medycyny estetycznej. Stanowisko Ministerstwa Zdrowia

 

Na końcu, w grupie 45 ekspertów wchodzących w skład Zespołu ds. Świadczeń z Funduszu Kompensacyjnego Zdarzeń Medycznych – nie ma żadnego lekarza-dentysty. Przyjmowane są jednak w dalszym ciągu zgłoszenia. Szczegółowe informacji o drodze składania wniosków dostępne w linku.

— Więcej w infodent24.pl: Zespół ds. Świadczeń z Funduszu Kompensacyjnego Zdarzeń Medycznych bez lekarzy dentystów

 

Przegląd prasy przygotował lek. Marcin Gawęda

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie