23 października 2023

Za nami II Ogólnopolski Kongres Matek Lekarek

20-22 października 2023 r. miało miejsce wyjątkowe wydarzenie — II Ogólnopolski Kongres Matek Lekarek. Kongres zgromadził lekarki z całego kraju, które rozmawiały na ważne tematy związane z rolą kobiet w medycynie, dyskryminacją oraz jej dobrostanem psychicznym.

Kongres rozpoczął się od uroczystego otwarcia, podczas którego głos zabrali organizatorzy. Wśród nich były znane postacie z dziedziny medycyny oraz przedstawiciele instytucji wspierających kobiety w sferze zawodowej, oraz Piotr Pawliszak, prezes ORL w Warszawie.

Panele dyskusyjne

Jednym z kluczowych tematów omawianych na Kongresie była kwestia dyskryminacji w medycynie. Lekarki podkreślały, że nadal spotykają się z uprzedzeniami. Dzięki otwartej dyskusji uczestniczki kongresu mogły podzielić się swoimi doświadczeniami i wspólnie szukać rozwiązań na rzecz eliminowania tych problemów. Wykłady dotyczyły również inspirujących kobiet w świecie medycyny. Panel podzielony był według różnych dróg zawodowych, które mogą wybrać lekarki, np.: managerka, wolontariuszka i prezeska. Wspólną płaszczyzną do rozmowy było szukanie rozwiązań optymalnych dla rozwoju kariery. W dobie wzrastającego napięcia zawodowego i stresu związanego z pracą w ochronie zdrowia, dobrostan psychiczny stał się ważnym tematem kongresu. Lekarka psychiatrii pokazała narzędzia i wskazówki, jak dbać o własne zdrowie psychiczne.

II Ogólnopolski Kongres Matek Lekarek był nie tylko okazją do zdobycia wiedzy i wymiany doświadczeń, ale także platformą do budowania wspólnoty i wsparcia między lekarkami. Tematy dyskryminacji, roli kobiety w medycynie i dobrostanu psychicznego pozostają aktualne i wymagają dalszej uwagi oraz działań. Kongres stanowił ważny krok w kierunku rozwiązywania tych kwestii i inspiracją dla przyszłych inicjatyw.

Organizatorem wydarzenia była Okręgowa Izba Lekarska oraz Zespół ds. Matek Lekarek.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie