6 listopada 2015

Polscy lekarze ze wszystkich stron świata o jednej medycynie

Postęp w medycynie a etyka, przejrzystość między lekarzami a przemysłem farmaceutycznym, oczekiwania pacjenta, realia edukacji medycznej, szczepienia, optymalny model onkologii to zaledwie kilka z tematów, którym będą poświęcone sesje IX Kongresu Polonii Medycznej. Odbędzie się on w dniach 2-4 czerwca przyszłego roku w Warszawie, a uczestniczyć w nim będą lekarze ze wszystkich stron świata.

Będzie to ponadto II Światowy Zjazd Lekarzy Polskich.

Przewodniczącym Komitetu Naukowego Kongresu jest prof. Marek Rudnicki, znakomity chirurg i odważny lekarz, który w mrocznych czasach stanu wojennego nie zawahał się, 16 grudnia 1981 roku, po pacyfikacji Kopalni „Wujek”, nadać komunikatu radiowego nakazując załogom karetek z rannymi górnikami przywożenie ich nie do szpitali kontrolowanych przez MSW, jak chciała Służba Bezpieczeństwa, a do cywilnego Centralnego Szpitala Klinicznego w Katowicach-Ligocie.

W 1987 roku wyemigrował do USA. Obecnie jest szefem programu szkolenia specjalizacyjnego w chirurgii w szpitalu Illinois Masonic Medical Center w Chicago.

Lista wykładowców nie jest jeszcze zamknięta. Jednak już znajdują się na niej m.in. prof. Marek Krawczyk, prof. Krzysztof Bielecki, prof. Richard Kranovsky, prof. Jerzy Kruszewski, prof. Jerzy Woy-Wojciechowski, prof. Mirosław Wielgoś i wiele innych ważnych postaci nie tylko polskiej medycyny.

Gospodarzem imprezy jest Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie, współorganizuje ją także Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych i Naczelna Izba Lekarska.

jw

Tagi: ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie