23 grudnia 2015

100 mln zł pożyczki dla Centrum Zdrowia Dziecka

Instytut – Centrum Zdrowia Dziecka otrzyma 100 mln zł pożyczki na restrukturyzację swoich zobowiązań oraz jako wkład w  projekty infrastrukturalne, które w przyszłości pozwolą na obniżenie kosztów jego działalności. Stosowną umowę z dyrekcją CZD podpisał minister skarbu Dawid Jackiewicz.

Najbardziej znana placówka pediatryczna w Polsce od lat ma kłopoty, a jej zadłużenie wpływa na normalne funkcjonowanie. Wdrożony został kolejny program naprawczy. Pieniądze z pożyczki mają ułatwić jego realizację.

Jak poinformował zespół prasowy Ministerstwa Skarbu Państwa, umowa na 100 mln zł pożyczki dla CZD nie przewiduje możliwości jej umorzenia.

– Dzięki wsparciu Skarbu Państwa Instytut zrealizuje plan naprawczy, niezbędny do kontynuowania działalności medycznej – podkreśla minister Jackiewicz. Pieniądze pochodzą z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców.

Wsparcie dla CZD z tego Funduszu jeszcze w lipcu zapowiedziała premier Ewa Kopacz. Mówiła, że analogiczne środki otrzymają również: Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Instytut Matki i Dziecka w Warszawie oraz Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie.

jw

Tagi: , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie