11 stycznia 2016

WOŚP dla dzieci i seniorów – w tym roku ponad 44 mln zł

44 047 594 mln zł zebrano w niedzielę podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla pediatrii i seniorów – poinformował szef WOŚP Jerzy Owsiak. Sprzęt za pieniądze ze zbiórki trafi do ponad 300 oddziałów.

Ostateczny wynik zbiórki, w której uczestniczyło 120 tys. wolontariuszy w kraju i za granicą, będzie znany za kilka tygodni; zwykle jest on podawany na początku marca. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.

– Teraz trwa wielkie liczenie – powiedział w poniedziałek Owsiak na konferencji prasowej podsumowującej niedzielną kwestę. Poinformował, że za już zebraną kwotę WOŚP będzie mogła wyposażyć w sprzęt nawet 320 oddziałów szpitalnych. Szef WOŚP podziękował wszystkim zaangażowanym w tegoroczną akcję, m.in. służbom mundurowym, włodarzom miast, w których odbywały się koncerty oraz artystom, a także mediom.

W zeszłorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 53 mln zł; po raz trzeci zbierała pieniądze na zapewnienie godnej opieki najstarszym pacjentom oraz na diagnozowanie najmłodszych. Po raz kolejny wspierała onkologię i kardiochirurgię dziecięcą oraz – po raz pierwszy – dwie nowe dla fundacji dziedziny: reumatologię i pulmonologię.

jw/PAP                     PAP 24_24

 

Tagi:

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie