28 stycznia 2016

Parlamentarzyści powołali zespół ds. praw pacjentów

W Sejmie działa parlamentarny zespół ds. praw pacjentów, powołany przez deputowanych Prawa i Sprawiedliwości. 28 stycznia zaapelowali do organizacji pacjenckich o udział w rozmowach na temat dostępności do opieki zdrowotnej. Zespół chce też współpracować ze środowiskiem lekarskim. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 11 lutego.

– Ten temat musi być szeroko dyskutowany, uzgadniany z czynnikiem społecznym, tak abyśmy zagwarantowali każdemu obywatelowi Rzeczypospolitej Polskiej równy dostęp do świadczeń zdrowotnych, a także poszanowanie jego praw w trakcie udzielania świadczeń w placówkach publicznej czy też niepublicznej służby zdrowia – mówiła Józefa Szczurek-Żelazko (PiS).

Poseł Jarosław Szlachetka wyraził nadzieję, że zarówno środowiska pacjenckie, jak i lekarskie, odpowiedzą na inicjatywę parlamentarzystów. Dodał, że chce, by w trakcie prac zespołu udało się stworzyć listę potrzeb i rozwiązań systemowych na rzecz polskich pacjentów.

Organizacje zainteresowane udziałem w spotkaniu 11 lutego mają czas na zgłoszenie chęci uczestnictwa w nim do 8 lutego w sekretariacie zespołu.

jw

Tagi: ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie